LUBELSKA BIEGOWA TRIADA PAMIĘCI

Lubelska Biegowa Triada Pamięci (LBTP) w LUBLINIE jest międzypokoleniową masową imprezą sportową skierowaną do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, studentów oraz rodziców, opiekunów i nauczycieli.        

LBTP składa się z trzech biegów:

 

1. Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980” (czerwiec)
2. Mila Pamięci Ofiar Komunizmu (wrzesień)
3. Lubelski Bieg Niepodległości (listopad)

 

Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”  to ponad 30 lat doświadczenia. Od września 1981 roku promujemy w ten sposób dokonania mieszkańców Lubelszczyzny, którzy jako pierwsi w lipcu 1980 roku rozpoczęli polską drogę do wolności. Bieg cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Na starcie gościmy corocznie ponad 2000 biegaczy. Nasz Bieg wspiera liczne grono sponsorów i partnerów.

 

Mila Pamięci Ofiar Komunizmu jest to jedyny na świecie bieg, podczas którego uczniowie, rodzice i nauczyciele upamiętniają ponad 170 milionów ofiar komunizmu na świecie. Nasz Lubelski Region od pokoleń trwał w umiłowaniu Wolności Ojczyzny. Na Lubelszczyźnie w latach terroru sowieckiego, po drugiej wojnie światowej działało podziemie antykomunistyczne, mamy wielu bohaterów Żołnierzy Niezłomnych których upamiętniamy. Obowiązuje limit startowy zawodników 555 osób.  

 

Lubelski Bieg Niepodległości, bieg uczniów wraz z rodzicami i nauczycielami w scenerii porannego Ogrodu Saskiego w Lublinie. Narodowa odświętna aranżacja. Grono kibiców. Unikalny medal na mecie. W ten sposób corocznie „Budzimy Lublin na Niepodległość”. Z każdym, corocznym startem zawodnicy gromadzą prestiżową kolekcję medalową, z wizerunkiem historii miasta, jest to rzadkość w skali kraju. Obowiązuje limit startowy zawodników 555 osób.  

 

Pobiegnijmy razem!

 

Głównym celem Lubelskiej Biegowej Triady Pamięci w Lublinie jest popularyzacja wśród dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i wychowawców:  

 - historii naszego narodu, miasta i pamięci o lubelskich bohaterach,  
 - krzewienia pamięci o bohaterach walczących o wolność i suwerenność  Ojczyzny,
 - rodzinnego i prozdrowotnego stylu życia, 
 - umożliwienia wspólnego, aktywnego spędzania czasu dzięki najprostszej i najbardziej dostępnej formie  ruchu, czyli sport biegowy,
 - kreowania wspólnej płaszczyzny spotkania międzypokoleniowego,
 - umożliwienie rodzicom i nauczycielom uczestniczenia w profesjonalnej imprezie biegowej wraz ze swoimi  dziećmi i podopiecznymi.

 

Lubelska Biegowa Triada Pamięci dedykowana jest przede wszystkim młodemu pokoleniu. Bieganie, którego eksplozja popularności w Lublinie nastąpiła w 1992 roku jest propagowane w wielu środowiskach społeczeństwa Lubelszczyzny. Wierzymy, że możliwość pozytywnej rywalizacji, zaangażowanie dyrekcji szkół w wystawienie licznych reprezentacji składających się z uczniów, rodziców i nauczycieli, pozwoli na rozkwit aktywności sportowej wśród młodzieży. Popularność lubelskiego biegania z historią w tle pokazuje, że wzrasta wśród Polaków chęć upamiętniania ważnych wydarzeń i bohaterów narodu polskiego właśnie w ten sposób.

 

Triada odbywa się przy zamkniętym ruchu drogowym. Trasa jest zabezpieczona przez policję, służbę porządkową organizatora oraz pogotowie ratunkowe. Nad jej przebiegiem czuwają sędziowie techniczni. Prowadzony jest profesjonalny, elektroniczny pomiaru czasu, dzięki temu zawodnicy są precyzyjnie sklasyfikowani, a ewentualne pomyłki i konflikty zminimalizowane.

 

Wierzymy, że cykl biegowy LBTP, jaki wspólnie tworzymy z mieszkańcami Lublina, jest wyjątkowy w skali kraju. Przeżycie biegu wspólnie z rówieśnikami i najbliższymi to niezapomniane chwile. Wystarczy się zapisać i wystartować. Emocje gwarantowane. Zapraszamy na start.

 

Lubelska Biegowa Triada Pamięci jest realizowana dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Samorządu Województwa Lubelskiego w ramach programu „Warto być Polakiem", Miasta Lublin, grupy wiernych sponsorów i wolontariuszy. 

 

Organizator: Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin. Współorganizatorzy: Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność”, Lubelski Kurator Oświaty, Instytut Pamięci Narodowej Oddział Lublin.

 

Sponsorzy strategiczni
Sponsorzy wspierający
Partnerzy medialni
Organizatorzy
Partnerzy
Partnerzy techniczni