Przemysław Dąbrowski zaprasza do Lublina

W 2021 roku był drugi podczas 8. PKO Półmaratonu Solidarności. Wcześniej w 2016 i 2017 r. wygrał PKO Maraton Rzeszowski, w 2017 r. zdobył wicemistrzostwo Polski w maratonie, a do listy sukcesów dopisał m.in. zwycięstwa w Półmaratonie Kurpiowskim w 2017 i 2018 r.  

 

Rekord życiowy i pierwsze zwycięstwo w maratonie.

 

Rekord życiowy w maratonie Dąbrowski ustanowił w czerwcu 2016 r. czas: 2:20:10. Pierwsze zwycięstwo na królewskim dystansie zanotował jeszcze tego samego roku w 4. PKO Maratonie Rzeszowskim, gdzie uzyskał czas 2:23:57. W stolicy Podkarpacia triumfował także rok później – podczas piątej edycji imprezy. Jego największym sukcesem na dystansie maratonu jest zdobycie tytułu wicemistrza Polski podczas zawodów, które w 2017 r. odbywały się w Warszawie. Dąbrowski uzyskał czas 2:26:30, ustępując jedynie obrońcy tytułu mistrzowskiego Arturowi Kozłowskiemu.                                                           

 

Zwycięstwa w półmaratonach                                                       

 

Równie dobrze jak w maratonie Dąbrowski radzi sobie na dystansie półmaratonu. W 2021 roku w Lublinie podczas 8. PKO Półmaratonu Solidarności uzyskał czas 1:08:01. Przypomnijmy, że rekord trasy wynosi 1:04:01 i został ustanowiony w 2015 roku.  

 

Przemysław Dąbrowski urodził się w 1989 r. w Rzekuniu. Pasję do biegania rozbudziła w nim pierwsza trenerka z czasów szkoły Marianna Pędzich. – To ona ukierunkowała mnie na odpowiednie studia, dzięki czemu trafiłem na AWF w Białej-Podlaskiej. Tam poznałem trenera Rafała Frończuka i mocniej zająłem się bieganiem. Widziałem, że to dla mnie dobry kierunek, bo od zawsze wolałem biegać niż np. grać w piłkę – wspomina Dąbrowski.

 

4 czerwca spotkajmy się na trasie 9. PKO Półmaratonu Solidarności.

Zapraszam

Przemysław Dąbrowski 

 

Sponsorzy strategiczni
Sponsorzy wspierający
Partnerzy medialni
Organizatorzy
Partnerzy
Partnerzy techniczni