ATEST PZLA – NOWA TRASA W ŚWIDNIKU

ATEST PZLA – NOWA TRASA W ŚWIDNIKU

 

Ponad 59% wyczerpanego limitu uczestników znajduje się już na liście startowej 6.PKO Półmaratonu Solidarności, a zapisy nadal trwają. Chętni do udziału w imprezie wciąż mogą się zgłaszać. Zapisy elektroniczne potrwają do 27 maja. Od 1 maja wpisowe 90zł.  Każdy z uczestników przed biegiem musi odebrać swój pakiet startowy, w którym znajdzie: numer startowy z chipem do pomiaru czasu, worek na odzież do szatni, koszulkę bezrękawnik  z fantastycznym motywem Lublina, komin biegacza  oraz napój chmielowy. Pakiety będą wydawane w Biurze Zawodów. O terminie rozpoczęcia wydawania pakietów startowych poinformujemy na stronie 6.PKO Półmaratonu Solidarności. Meta biegu w hali C Targów Lublin S.A. Tam czekać na was będą super medale i specjalne nagrody losowane wśród wszystkich zawodników.

 

Łączymy dwa miasta – dwa sposoby dotarcia na START.

Start biegu wzorem ubiegłego roku zaplanowano na godz. 9:00 z ulicy Lotników Polskich w Świdniku, tuż przy Bramie Głównej WSK PZL Świdnik, gdzie również będą do dyspozycji parkingi i biuro depozytu. Przypominamy, że do waszej dyspozycji są dwa sposoby dotarcia na START:

Sposób 1: przyjazd zawodnika bezpośrednio do Świdnika, w strefie startu zostawiacie swój pojazd i depozyt który odbierzecie w Lublinie w strefie mety. Po biegu zawieziemy was do Świdnika.

Sposób 2: przyjazd do Lublina (strefa mety), tam oddacie depozyt i o godz. 8:00 wyjadą autobusy z Targów Lublin, które dowiozą was na START:  http://www.pkopolmaratonsolidarnosci.pl/wskazowki-dla-biegaczy/dojazd-i-parkingi/dojazd-i-parkingi/0,-3y,1,69. Wybierz dla siebie najbardziej dogodną drogę dojazdu na START BIEGU.

 

ATEST PZLA - nowa trasa w Świdniku- do biegu gotowi – start!

Zmiana trasy w Świdniku. W  odróżnieniu od poprzedniej edycji trasa w Świdniku pobiegnie przez niemal całą długość ulicy Lotników Polskich. Hasło „Świdnik wysokich lotów” zobowiązuje. Na wysokości ulicy Klonowej robimy jedyny na trasie nawrót o 180 stopni. Biegniemy cała długością ulicy Niepodległości, główną ulicą miasta w stronę ulicy Armii Krajowej i Kusocińskiego po czym pokonujemy trasę ulicą Klonową i kard. S. Wyszyńskiego i od 10 km pokonujemy niezmiennie trasę odcinka Lublina. Zawodnicy na trasę wyruszą zwartym peletonem przy  całkowitym wyłączeniu ruchu w Świdniku. Odcinek Lublina przemierzymy prawym pasem jezdni specjalnie wydzielonym dla biegaczy. W pierwszej linii staną zawodnicy z najlepszymi wynikami z ubiegłego roku a także zawodnicy zaproszeni przez dyrektora biegu.  

Strefy czasowe na starcie. Każda ze stref czasowych będzie oznaczona literą A,B,C,D, strefa A czas poniżej 1:30, strefa B czas 1:30 – 2:00, strefa C czas 2:01 – 2:30 i strefa D czas powyżej 2:30. Dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy możliwość osiągnięcia zamierzonych celów czasowych. Pomogą wam w tym pacekamerzy. Mamy nadzieję, że będą oni pomocni w ustalaniu celów i strategii biegu.

Będzie emocjonująco i charytatywnie. Podobnie jak w latach poprzednich uczestnicy Półmaratonu pobiegną nie tylko dla siebie. Gorąco zachęcamy do przyłączenia się do akcji Sponsora Tytularnego – PKO Banku Polskiego. Każdy, kto przypnie do koszulki kartkę „biegnę dla… ” i dotrze z nią do mety, pomoże podopiecznemu wymagającemu naszej pomocy. Zaangażowanie uczestników, którzy dobiegną do mety z przypiętą do koszulki kartką „Biegnę dla…”, zostanie przeliczone na konkretną pomoc finansową – Fundacja PKO  Banku Polskiego przekaże darowiznę na wskazany cel.

 

Sponsorzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Parnerzy medialni
Organizatorzy